.: disHARMONIC :.
:: home :: fashion :: djs :: live acts :: tak šel čas :: Exist :: fotogalerie :: disko Riviéra :: links :: guest book :: download :: archiv :: kontakty
DJ SCORN


Radek Fuxa patří po osmi letech mixování mezi legendární postavy moravské technoscény. Jako jeden z mála se nenechal ovlivnit módními trendy a ze svého kufru neustále vytahuje techno desky s hutným, místy až undergroundovým, přesto však stoprocentně tanečním rytmem. DJ Scorn v roce 2008 - to není jen přesné mixování ve zběsilém tempu, pestrý výběr desek, ale také více než stovka absolvovaných hraní po celé republice, skládání hudby a pořádání vlastních parties. Nadto aktivní clubber s věčně rozesmátou tváří, pro kterého není techno jen hudební škatulka nebo módní vlna, ale životní styl.

Byl to právě Scorn, který v letech 1999-2002 spolu s kamarády okolo agentury Exist, seznamoval s elektronickou hudbu většinu clubberů na okrese Blansko. Na legendárních akcích v dnes už neexistujících boskovických klubech Skleník a Sklepy, velkých klubovkách v Černé Hoře a blanenském Play Clubu bral "hodiny mixování" od Daha s Gingerem, Diora, Orbitha, Dala nebo Tokyho. Právě v temném slovenském zvuku a birminghamské škole Regise, Surgeona nebo Femala čerpá Scorn největší inspiraci pro svoje sety. V letech 2003 a 2004 uspořádal s boskovickou Freefall Crew tři díly populárních parties Raver's Unite, kde se na několika pódiích vystřídaly špičky českého techna, progressivu a drum'n'bassu. Začíná také jeho spolupráce s šikovným mistrem zvuku a talentovaným hudebníkem Alf Elektrim ve společném projektu IMEI. Spojení djského setu ze tří gramofonů doplněné o dva syntetyzátory zaujalo také pořadatele plzeňských Pig Festů nebo Sonicu na brněnské La Grottě. Následující rok vystupuje Scorn sám i v projektu IMEI prakticky každý týden na některé z parties po celé republice a stává se také rezidentem rozjíždějícího se boskovického Velenu. Rok končí jako nezpochybnitelný král djů na okrese Blansko.

Ke zdolání další mety založil v roce 2005 spolu s djem Ixerem a Danem Juncem agenturu Disharmonic. Pořádání Disharmonic Night a vlastních klubových akcí Knock Out však brzy na rok přerušuje a odlétá do Irska. Zde navazuje blízkou spolupráci s producentem Naotaku a začíná skládat vlastní tracky pod pseudonymy Baba Yaga a Ampelna, které začíná využívat také ve svých setech. Absolvuje také několik vystoupení v populárním klubu Scotts v Corku, které mají obrovský ohlas. Nabídky na další hraní však odmítá a vrací se do Čech. S ambiciózním cílem: vrátit klubové techno do moravské metropole. Na party Illumination na Flédu pozval Disharmonic ostříleného britského producenta Iniga Kannedyho, Niku 77, Jamal DJs nebo Josefa Sedloně. Zakončení celé party se ujal osobně a svým brutálním setem nepustil podstatnou část brněnských clubberů z parketu dříve než v půl sedmé ráno. Příští akce disharmoniků představuje českému publiku poprvé Carlose Riose, který svým setem o několik měsíců později potvrdil roli černého koně na populární Apokalypsy.

Již delší dobu svými výkony přesvědčoval veřejnost,že by mu slušelo objevit se na nějaké přední české akci.Toho si také všimli samotní pořadatelé Apokalypsy a hned na dalším díle se postavil za mix vedle světových Djs.Svým vystoupením se zapsal spoustě kluberů do vědomí a řekl si tak o další pozvánku tentokráte na Jubilejní 30. díl Apokalypsy .

"Po zveřejnění lineupu Apokalypsy se ozývají nadšení lidé, kteří o tobě říkají, že stará techno škola nevymřela a že ukážeš, co znamená pravé techno." ano a techno to je Dj Scorn .

Support to:

Adam Beyer (SWE), Christian Varela (SPA), Oscar Mulero (SPA), Space Djz (UK), Monika Kruse (DE), Christian Fischer (DE), Dj Murphy (BRA), Ian Void (UK), Inigo Kennedy (UK), Patrick Skoog (SWE), Carlos Rios (NED), Oliver Kucera (NED), Toky (SK), Dalo (SK), Boss (SK), Benco (SK) and many more.: profil dje Scorna na
http://www.idj.cz/scornak