.: disHARMONIC :.
:: home :: fashion :: djs :: live acts :: tak šel čas :: Exist :: fotogalerie :: disko Riviéra :: links :: guest book :: download :: archiv :: kontakty
DJ IXER


…dj Ixer (Petr Lexmann) se za gramofony dostává koncem roku 1999, kdy spolu s dj Diorem a Stekem zakládá seskupení pod názvem DISTIX, které jim přineslo mnoho výměnných hraní v klubech na Moravě.. Začátky jeho hraní jsou spojeny hlavně s boskovickým, dnes již neexistujícím klubem Sklepy, kde se prezentuje technem a posléze elektrem. Jeho styl i srdce se pomalu ale jistě ubírá stále víc k elekrtu, které se stalo už asi po 3 letech hraní, základem jeho setů.
Díky dj ORBITHovi, který ho nejednou zve na svou rezidentní noc Elektra v Roxy, si zahrál po boku tehdy teprve šestnáctiletého elektromága Martin Matiske (D), nebo Acid Marii s Electric Indigo, aj.. 
Přelom v jeho hraní i samotného cítění hudby nastal, když spolu s Orbithem poprvé na Free Mondays v Roxy sekundovali tenkrát ještě ne-příliš známému projektu MOIMIR PAPALESCU & The NIHILISTS. Prostřednictvím Pavla Čejky(BE), pro kterého se v anketě BE stal spolu s Nihilisty objevem roku 2003, vzniká mezi nimi spolupráce a stal se tehdy jejich oficiálním tour dj-em. V jeho setech na jejich koncertech se ubírá ještě trochu víc k elektro-clash a retru. To ovšem zcela neplatí na jiných parties, kdy od něj můžeme slyšet i sety plné break-beatu. Mimo jiné v roce 2003 spolu s dj Yareckem rozjíždí svůj experimentální live projekt „DIGITAL_GEROYS“. 
Začátkem roku 2005 s Danem (Exist) a dj Scornem spoluzakládá nový booking a web disHARMONIC. 
V jeho setech najdete od remixů  rock’n’rollu a disca 80.tých let až po dnešní pestré, ostřejší treky například z řad zástupců z Ed Banger records.      
Jeho sety jsou energické, založené na střídání ryzího zlomeného elektra, treků s prvky elektrické kytary a v neposlední řadě remixy starých rock’n’rollových  klasik.

Nejoblíbenější producenti a dj’s :                 
The Scandals, Northern Lite, Boys Noize, Sebastian, Justice, Alter Ego, Kiko, Felix da Housecat, Savas Pascalidis, Mutron, Monosurround, Johanes Heil, Joshek…

Oblíbené labely:
Pale Music, ED Banger rec., Moonbootique, Different, Dekathlon, Kitsune, Boys Noize, Great Stuff, Gigolo rec., atd…